לאחרונה אפשר לראות בכל הפורומים לעיצוב שהתמונות שעולות לרשת שהקירות התמלאו בכיתובים דקורטיביים. אלו יכולים להיות כיתובים פשוטים כמו home- kitchen – welcome , או כיתובים של שמות הילדים לחדרי ילדים, וגם משפטים ואפילו שירים מורכבים יותר ממדבקות לקירות או סטנסילים.

מה פשר הטרנד הזה פתאום? מה קרה שכולם רוצים למלא את הבית במילים?

המילים תמיד היו חלק חשוב מחיינו. אם בקריאה או במחשב. למילה יש כוח. כל מילה מגלמת בתוכה משמעות. שלא לדבר על האסתטיקה שיש לאותיות עצמן ולחיבורים בינהם. הטיפוגרפיה ברמתה הגבוהה מגיעה לרמה של אמנות ממש. טיפוגרפיים אמיתיים מפתחים רגישות לדקויות בכתב, שרובנו כלל לא מודעים אליה. הרווחים הלבנים הנוצרים בין האותיות, האופן שבו אותיות שונות ממוקמות ביחס לאותיות אחרות. הזרימה בתוך הכתב והיחסים בין האותיות. כל אלו משפיעים על קריאות הטקסט, על האסתטיקה שלו וגם על המסר שהוא מעביר.

אז איך מומלץ להוסיף אותיות דקורטיביות לבית?

חנויות הסטוק למינהן התמלאו כיתובים – במדבקות, בשלטים קטנים וחמודים וגם בחיתוכים (CNC או לייזר). היתרון שלהם הוא המחיר. בשל הייצור ההמוני, ניתן לספק את הכיתובים במחיר לכל כיס. החיסרון הוא שניתן לראות כאלו כבר כמעט בכל בית. זה נהיה כבר קצת נדוש.

האופציה למשקיענים באמת, היא לעצב בעצמכם את המשפט או המילה הכי מדויקים עבורכם. אם אתם חובבי DIY ניתן לייצר דברים מקסימים מאותיות עשויות קרטון / קאפה וכו'. זה דורש לא מעט עבודה אבל התוצאה תהיה ייחודית ממש. ניתן גם לעצב לבד ולגשת למקומות שחותכים וינילים או חותכים בלייזר. התוצאה תהיה מהממת וייחודית ללא ספק. זה דורש קצת התעסקות, אבל התוצאה תהיה מדהימה.

והאפשרות השלישית היא לבחור מתוך מגוון השלטים והאותיות המעוצבים הקיימים ברשת. יותר ויותר מעצבים מייצרים שלטים בהזמנה אישית.

טיפים לעיצוב נכון באמצעות טיפוגרפיה

  1. ביחרו מילה / משפט ייחודיים שהם בעלי משמעות עבורכם
  2. תבחרו גופן איכותי. הכוונה היא לגופן שנעשה באופן מקצועי ורצוי לא כזה שמגיע עם כל מחשב (אריאל או דיויד הם לא אופציה טובה). גם אם אתם לא מבינים כלום בטיפוגרפיה, תוכלו להרגיש בהבדל בעיצוב במילה שמעוצבת בפונט איכותי למילה בפונט סתמי.
  3. מיקום – תחשבו איפה יהיה המיקום האידאלי עבור המילה.
  4. ספייס – טקסט זקוק לאויר סביבו כדי ליצור אפקט מקסימלי. אל תצופפו מדי מילים ואותיות. תנו להם את המרחב שלהן.

 

home-2115195_960_720
pexels-photo-311391
בניית אותיות מקפאה

הדרכה ליצירת אותיות דקורטיביות DIY

אם אתם רוצים לייצר שלכם אותיות מיוחדות שבית שלכם, הנה הדרכה מתוך מגזין בנייר ודיור. הכל מחומרים פשוטים וזמינים.

טיפוגרפיה (Typography) היא האמנות והטכניקה של סידור ועיצוב טקסט.

צירפנו סרטון קצר יחסית שמסביר בצורה ויזואלית את התפתחות הפונטים (הגופנים) מאז התפתחות הדפוס של גוטנברג ועד המסכים של היום. הסרט מתייחס לאותיות באנגלית.

קישורים טיפוגרפיים

2 תגובות
השארת תגובה