איך לעצב כניסה מזמינה לבית?

גם אם החלום של כולנו הוא בית פרטי במושב, במציאות הישראלית רוב הסיכויים שאתם גרים בבניין קומות. אם בעבר הסטנדרט היה 5-6 קומות, הרי היום רוב הבניינים מתנשאים לגובה 20 קומות ומעלה. לכולנו ברור, שהבית של כל אחד מאיתנו שונה מהבית של האחר. אנחנו אנשים שונים, עם צרכים וטעמים שונים. סך כל ההחלטות שלנו בבחירת החפצים בבית יוצרת את השלם שלו אנחנו קוראים בית.

הכניסה לעומת זאת היא בעייתית יותר. המקום ממש קטנטן, ולא תמיד מואר. רוב ההחלטות לא נעשו בידינו – למשל צבע הריצוף הקומתי, החיפוי של הקירות ועוד. אז איך יוצרים תחושה של בית כבר מהכניסה החיצונית? ומה אומרת עלי הכניסהה לבית? 
קיימים מספר אלמנטים בכניסה, שאנחנו יכולים להשתמש בהם כדי ליצור כניסה אישית ובעלת אמירה.

כניסה מזמינה עם דלת כחולה

האלמנטים בכניסה שיוצרים תחושה של ביתיות

דלת

עם ברוב הבתים דלת הכניסה היתה פלדלת פשוטה חומה. היום לעומת זאת מגוון האפשרויות הוא עצום. ניתן לבחור דלתות במגוון צבעים ועיצובים. וכל אחת מהבחירות מגדירה את האוירה הכללית של הבית – עוד לפני שהדלת נפתחה. האם אתם חובבי וינטאז'? האם הסגנון המודרני יותר מדבר אליכם? אולי אתם אנשים פתוחים ושמחים המקבלים אורחים בידיים פתוחות, או שמא אתם מעדיפים להסתגר בביתכם?

הבחירה בסגנון הדלת ובצבע שלה יוצרים את ההשפעה הגדולה ביותר על הכניסה לבית. קיימות מספר אפשרויות ליצור כתם צבע משמעותי בכניסה לבית

  1. לקנות דלת חדשה – אופציה טובה מאד אבל גם המחירר שלה בהתאם. החלפת לדלת מעוצבת תעלה לכם כמה אלפי שקלים.
  2. לצבוע את הדלת – רוב האנשים לא מודעים לכך, אבלל היום זה לא מסובך בכלל לצבוע את הדלת. קיימים צבעים שמאד מתאימים לכך. המהדרים גם יכולים להדביק לייסטים מעץ כדי ליצור מראה של דלת עץ ולשנות לחלוטין את סגנון הדלת.
  3. לחפות את הדלת – בטפט או בכיסוי מגנטי – הטפטים כברר מזמן הפכו ללהיט בעיצוב הבית. למה לא להשתמש בהם גם כדי לעצב את הדלת שלכם? תמורת כמה מאות שקלים תוכלו לייצר דלת בכל סגנון שתרצו.

שטיח כניסה לבית

אין ספק ששטיח כניסה לבית הוא פריט חובה. הוא חיוני כדי שלא ייכנס בוץ מיותר לבית. אבל אף אחד לא אמר שהוא צריך להיות פשוט או משעמם. האפשרויות הן אינסופיות. לא חייבים ללכת דווקא על השטיח החום הסטדנרטי. קיימים היום מגוון עיצובים הכוללים טקסטים מיוחדים, פרחים, חיות וצבעים – רק צריך לעשות חיפוש קטן. אפילו לא חייבים ברגל. הרשת מלאה המון אופציות יפיפיות.

כמובן שתמיד אפשר גם לבחור בגישת ה DIY. לבחור שטיח סטנדרטי ולשדרג אותו כראות עינכם. לצבוע אותו, להוסיף כיתוב מותאם אישית – למשל את שם המשפחה שלכם ועוד. ניתן למצוא המון הדרכות ברשת איך לעשות את זה. זה די פשוט.

שטיח לדלת בצורת אבטיח
Watermelon Doormat by Wicker Paradise

צמחייה

ברוב הבניינים שטח בכניסה הוא די חשוך. זה לא אידיאלי לצמחים. אבל זה לא אומר שאי אפשר לגדל שם צמחים מסוימים. אין כמו עציץ סקולנטים נחמד או צמח אויר כדי לשדרג את הכניסה. ואם מתחשק לכם ללכת על הורסיה הממש פשוטה, אפשר לבחור בצמחים מלאכותיים. רצוי כאלו מאיכות טובה שנראים טוב בעינכם. בין אם זה עציץ עלים – סחלבים או פרחים אחרים, צמחים עושים לנו שמח בלב וישדרגו לכם את הכניסה.

שלט לדלת

כדי שאורחים ידעו שהגיעו לדירה הנכונה, שלט לדלת הוא חיוני. אפשר לבחור בשלט עם שם המשפחה בלבד, בשילוב עם שמות הדרים בבית ואולי גם עם מספר הדירה. הרבה אנשים בוחרים להכין שלט לדלת בעצמם. לפעמים זה יכול להיות עיצוב של חרוזים בגיהוץ, חתיכת עץ צבועה וכו. אפשר למצוא כל מיני עיצובים בקניונים, מקס סטוק ובנחלת בנימין.  כמובן שגם האינטרנט הוא מקור בלתי נלאה.

קיימת גם האופציה לייצר משהו שיתאים בדיוק לכם – בצבע, בגופן ובחומר. המחיר יהיה קצת יותר גבוה, אבל המראה יהיה ייחודי, איכותי ומעוצב. בנוסף לא חייבים להסתפק דווקא בשלט קטן וסטנדרטי. אפשר לייצר פתרונות טיפוגרפיים יפייפיים בחומרים כגון עץ / פרספקס וכו'. 

דוגמת שלט לדלת - ביטון
איך לעצב כניסה מזמינה לבית
השארת תגובה